Веднъж Сергей Георгиев от мястото, където се изпълнява дузпа стреля високо над вратата, а в 56-та мин. при едно разбъркване в наказателното поле на Лудогорец Бамба изпрати топката покрай десния страничен стълб. Марселиньо откри резултата в последната минута на първото полувреме, когато бе оставен съвсем непокрит в наказателното поле и простреля черногорският вратар на символичните домакини Неманя Счекич. В 79-та мин. неубедителният Марко Яколич не покри Вандерсон и той направи 3:0. Три минути по-късно Джонатан Кафу оформи разгрома с техничен удар покрай вратаря. Отборът на Монтана имаше възможност поне за почетно попадение, в самия край на мача. Тогава влезлият като резерва Антони Иванов-Точката посрещна топката от воле, но тя премина покрай лявата греда на вратаря Владислав Стоянов.

Монтана – Лудогорец (Разград) 0:4

Монтана: 33.Неманя Счекич, 2.Марко Яколич, 3.Иван Михов-кап., 11.Андреас Васев (62-4 Антони Иванов), 29.Диарасоуба Бамба, 21.Даниел Гаджев, 22.Сергей Георгиев (57-10.Петър Атанасов), 17.Блажо Игуманович, 9.Атанас Илиев, 7.Даниел Генов, 16.Стивън Петков (75-77.Небойша Иванчевич). Треньор: Атанас Джамбазки.

Лудогорец: 21.Владислав Стоянов, 25.Йордан Минев (83-8.Лукас Саша), 4.Сисиньо, 27.Козмин Моци, 5.Хосе Паломино, 18.Светослав Дяков-кап., 12.Абел Анисе (82-10.Густаво Кампаняро), 88.Вандерсон, 22.Джонатан Кафу, 92.Джоди Лукоки, 84.Марселиньо. Треньор: Георги Дерменджиев.

Голмайстори: 0:1 Марселиньо (45), 0:2 Марселиньо (62), 0:3 Вандерсон (79), 0:4 Джонатан Кафу (82).

Главен съдия: Ивайло Стоянов.

Асистенти: Иво Колев, Мирослав Максимов.
Допълнителни асистенти: Стефан Апостолов, Владимир Вълков.

Жълти картони: Марко Яколич, Даниел Гаджев, Даниел Генов (Монтана).

Национален стадион: „Васил Левски” - 100 зрители.