Заради наказание старши треньорът на домакините Даниел Пеев изгледа мача седнал след публиката, а наставления край линията даваше статистикът Борислав Николов. Монтанчани спечелиха леко само първия гейм, който затвориха на 19 точки. Във вторият гостите създадоха сериозен отпор, но две грешки в края позволиха на Монтана да поведе с 2:0 гейма.

В третата част Пирин (Разлог) поддържаше преднина от три точки, но домакините намалиха грешките и второто техническо прекъсване дойде при резултат 16:15 в тяхна полза. До края монтанчани не изпуснаха инициативата и заслужено ликуваха след успех с 25:21 т.

Младежкият национал Аспарух Аспарухов бе най-резултатен за Монтана с 14 точки, Кирил Клетс се отличи с 12 т. С 15 точки Иван Преспов от Пирин стана топ-реализатор на двубоя.

Монтана - Пирин (Разлог) 3:0 (25:19, 25:23, 25:21)

Монтана: Златко Кьосев 14, Ивасн Латунов 5, Константин Абаев 3, Аспарух Аспарухов 14, Кирил Клетс 12 (Себастиан Роата 7, Добромир Иванов-либеро, Кристиян Петров-либеро). Треньор: Борислав Николов.

Пирин: Радослав Попов 2, Иван Преспов 15, Стилиян Асенов, Благовест Катранджиев 8, Костадин Гаджанов 7, Мартин Кръстев 1 (Георги Елчинов 6, Георги Чалъков 4, Франциско Сотелдо, Петър Каракашев-либеро). Треньор: Северин Димитров.

Съдии: Иван Момиров, Петър Харизанов.