Двубоят беше белязан с драматични обрати и спорни съдийски решения. Монтанчанки започнаха надъхано и през първото полувреме подържаха разлика от десетина точки. След почивката обаче в играта им настъпи необясним спад, гостите използваха това и направиха силна серия, вкараха 24 точки, допуснаха само 5 и поведоха убедително с 54:43. В четвъртата част домакините излязоха от шока и подкрепяни от екзалтираната си публика успяха да изравнят - 58:58, а след няколко размени на тройки и да поведат.

Националката Христина Иванова отбеляза 27 точки, с които стана топ-реализатор на срещата. Радостина Димитрова добави 14 т. за победителките, а американката Тейлър Манюел се отличи с дабъл-дабъл - 10 точки и 15 борби. За Цинкарна Ранджи Бесар отбеляза 21 т., Зала Фришковец завърши мача с 20 т.

Монтана 2003 - Цинкарна Целие 70:67 (22:17, 17:14, 5:24, 26:12)

Монтана 2003: Виктория Стойчева 6, Цветомила Шаренкапова 4, Тейлър Манюел 10, Димана Макариева-кап. 7, Христина Иванова 27 (Радостина Димитрова 14, Олга Дубровина 2, Габриела Костова, Мария Желязкова). Треньор: Стефан Михайлов.

Цинкарна: Зала Фришковец 20, Лариса Оцвирк-кап. 6, Лея Дебеляк, Ранджи Бесар 21, Ана Радович 1 (Шатрис Уайт 11, Николна Делич 8, Маруша Сеничар). Треньор: Димитър Гръгич.

Съдии: Радос Арсенижевич, Владимир Вескович, Петър Пешич.

Зала "Младост" - Монтана: 400 зрители.