Двубоят бе изключително драматичен, а домакините стигнаха до успеха си след обрат в последните минути и последвало продължение. Гостите водеха през по-голямата част от мача, като в 28-та минута се откъснаха в резултата с 12 точки разлика - 44:56. За пет лични нарушения играта напуснаха две от основните им състезателки Уолтия Рол и Радостина Димитрова.

Това бе използвано от Монтана и 3.36 мин. преди края Даниела Петева изравни - 72:72. Последваха поредица от атаки без кош от страна и на двата отбора, преди Монтана да поведе за първи път в резултата 30 секунди преди сирената, когато Шарел Алън вкара и при двата си опита от наказателен удар за 76:74. След това и хасковлийки отбелязаха и пратиха срещата в продължение.

В него монтанчанки тръгнаха ударно 6:0, но напрежението и умората си казаха думата и в крайна сметка те спечелиха само с една точка разлика.

Радостина Димитрова бе най-резултатна за успеха на Монтана с 23 точки, с 14 т. мача завърши Димана Макариева. Макар и контузена, капитанката на монтанския тим Шарел Алън се отличи с дабъл-дабъл 14 т. и 12 борби и към тях добави 8 асистенции. За Хасково Дженифър О’Нийл вкара 27 т., а Челси Лий 26 т.

Отборът на Монтана игра в състав: Виктория Стойчева 10, Радостина Димитрова 23, Цветомира Шаренкапова 12, Димана Макариева 14, Лиза Бъдржис 10 (Шарел Алън - кап. 14, Христина Иванова 2, Даниела Петева 2).Треньор: Стефан Михайлов.

За Хасково играха: Дженифър О’Нийл 27, Виолина Кочева 17, Радостина Димитрова 8, Уолтия Рол 6, Челси Лий 26, (Деляна Коева 2, Катерина Рудева, Петя Бояджиева). Треньор: Елена Станкова.

Съдии на на оспорвания мач бяха: Мирослав Томов, Калоян Костов и Ангел Иванов.

Дерби срещата от Държавното баскетболно първенство при жените се проведе в зала "Младост'' пред близо 450 зрители.