Всичко по-интересно в мача се случи след почивката, когато паднаха и трите гола. Още в 48-ата мин. Монтана пропусна да открие резултата. Кохей Като сгреши, Даниел Генов му отне топката и намери вдясно в пеналта Сергей Георгиев, но силният му удар спря от външната страна на мрежата.

В 53-ата мин. Берое поведе. Мартин Райнов центрира отляво, Яколич изпусна Борислав Цонев, който от няколко метра стреля с глава, Брокс изби, но при добавката нямаше шанс - 0:1. В 60-ата мин. Сергей Георгиев центрира отдясно, Петър Атанасов насочи топката с глава под гредата, но вратарят Душан Перниш изби в корнер.

Гостите удвоиха преднината си в 71-ата мин. Тогава резервата Атанас Зехиров намери в наказателното поле Борислав Цонев и той ефектно от въздуха с левия крак изпрати топката в долния десен ъгъл за 0:2. Малко след това Монтана можеше да се върне в мача, но Петър Атанасов, излязъл сам срещу вратаря, би над вратата.

Резултатът стана класически в 86-ата мин. Корин Брокс изчисти лошо право в краката на Веселин Пенев, който подаде вляво на влезлия като резерва Матеас Делич, той изведе Жуниор Мапуку сам срещу вратаря и конгоанецът не сгреши за крайното 0:3.

Монтана: 12. Корин Брокс, 24.Сантяго Вияфани (70-9.Атанас Илиев), 3.Иван Михов-кап., 5.Бирахим Саар, 29.Диарасоуба Бамба (31-2.Марко Яколич), 21.Даниел Гаджев-кап. (46-4.Антони Иванов), 22.Сергей Георгиев, 25.Костадин Дяков, 10.Петър Атанасов, 7.Даниел Генов, 11.Андреас Васев. Треньор: Атанас Джамбазки.
(46-26.Джордже Ивеля) (77-9.Атанас Илиев)

Берое: 12.Душан Перниш,4.Кохей Като, 6.Иво Иванов-кап., 7.Мартин Райнов, 10.Жуниор Мапуку, 14.Георги Божилов (46-11.Виле Салмикиви), 17.Антон Карачанаков (66-18.Атанас Зехиров), 19.Пламен Тенев, 21.Венцислав Василев, 23.Борислав Цонев (84-24-Матеас Делич), 28.Веселин Пенев. Треньор: Ферарио Спасов.

Голмайстори: 0:1 Борислав Цонев (53), 0:2 Борислав Цонев (71), 0:3 Жуниор Мапуку (86).

Главен съдия: Георги Кабаков. Асистенти: Георги Калудов, Йордан Петров. Четвърти съдия: Пламен Хинков. Допълнителни асистенти: Вихрен Манев, Вангел Вангелов.

Жълти картони: Даниел Гаджев, Иван Михов (Монтана); Мартин Райнов (Берое).