Играта през първата част бе в добро темпо, с атаки пред двете врати.

В самия край на полувремето видинчани бяха близо до откриване на резултата, но футболист в синьо се размина с топката. Така първата част завърши при нулево реми.

Второто полувреме започна отлично за „Локомотив“, който откри малко след подновяването на играта. Йоан Цанев бе съборен в близост до наказателното поле и реферът Илиян Маринов отсъди фаул. Зад топката застана Стилиян Николов, който опита директен изстрел, получи се рикошет и топката влетя в долния ляв ъгъл на вратата, пазена от Петков.

Двайсетина минути преди края на срещата влезлият като резерва Александър Океан оформи крайния резултат 2:0.

Локомотив“: Никълас Николов, Калин Атанасов, Владимир Йолов, Йоан Цанев (к.), Никола Маринов, Стилян Илиев, Кристиян Иванов, Владислав Петров, Стефан Тасев (Иван Русев), Върбан Ценов (Александър Океан), Тонислав Колев
старши треньор: Владимир Найденов

„Бдин“: Едуард Петков (к.), Теодор Борисов (Николай Митков), Михаил Иванов, Лъчезар Палански (Иван Димитров), Владимир Владимиров, Валентино Валериев (Симеон Петров), Калоян Иванов, Антон Петров, Момчил Доцински (Мартин Харалампиев), Йоан Ростиславов, Владимир Петков
старши треньор: Калоян Цветков

С този успех мездренчани събират актив от 9 пункта и голово съотношение 7:22.

Един от играчите на „Локомотив“ коментира представянето на отбора в срещата.

„Играхме добре и дадохме всичко от себе си, за да постигнем успеха“, заяви Стефан Тасев. „Ние винаги се борим за резултат и да показваме добра игра. Треньорът изисква много от нас и така трябва. Дано след няколко години да успеем да пробием и в мъжкия отбор“, каза още Тасев.

В следващия кръг мездренчани гостуват на „Ботев“ (Враца). Регионалното дерби е на 3-ти ноември, четвъртък, от 15:00 часа.