„Локомотив” бе по-добрият отбор на терена и закономерно през първата част отбеляза два гола. Първият гол вкара Йоан Цанев, след центриране от корнер, а вторият бе от 11-метров наказателен удар. Точен от бялата точка бе Стилиян Михайлов.

През втората част доминацията в „червено-черно” продължи. При една хубава домакинска атака отново Михайлов се разписа, след извеждащ пас на Денислав Цеков, правейки резултата класически 3:0.

Футболистите на „Локомотив”, които в този мач бяха водени от Владимир Найденов, посветиха победата на своя наставник - Стоян Стоянов, който е опериран и е в болницата във Враца.

„Локо” (Мз) игра в следния състав: Илиян Ромеов, Йоан Цанев, Константин Здравков капитан, Преслав Красенов, Кристиян Иванов, Стивън Докьов, Мартин Иванов, Денислав Цеков, Виктор Митрински, Тонислав Колев и Стилиян Михайлов

Така след този двубой мездренчани имат 7 точки в актива си и голова разлика 10:14.

В следващия кръг „Локомотив” приема тима на „Бдин” (Видин). Срещата на стадиона в Мездра е на 28-ми октомври.