Гостите започнаха по-активно мача и още в самото начало организираха няколко опасни атаки към противниковата врата. Постепенно домакините се окопитиха и изравниха играта. Така се стигна до 27-ата минута, когато Венислав Митов беше изведен на чиста стрелкова позиция в наказателното поле и с кинжален удар по диагонала отдясно изведе младите локомотивци напред в резултата - негов пети гол от началото на сезона.

В заключителните секунди на първото полувреме с плътен изстрел по земята в долния ляв ъгъл централният нападател Александър Лазаров покачи на 2:0, което също е негово пето точно попадение в тазгодишната кампания.

Три минути след почивката обаче отбраната на "червено-черните" остави непокрит в пеналта тарана на гостите Валентин Валентинов и с удар от движение той намали на 2:1.

До края на двубоя домакините можеха да затвърдят своя успех, пропуски обаче направиха Венислав Митов - на три пъти, и Паоло Петков. Веднъж пък, след самостоятелен пробив отляво, удар на Петков срещна десния страничен стълб на вратата на съперника.

ОФК Локомотив U17 (Мездра) игра в следния състав: Христо Петков (45 мин. Никълъс Петров), Желязко Желязков (45 мин. Християн Ангелов), Михаил Иванов (кап.), Владислав Стефанов, Преслав Петков, Никола Цолов, Паоло Петков, Александър Лазаров, Цветелин Иванов, Теодор Вишински и Венислав Митов.

Благодарение на тази победа в дербито на кръга юношите младша на Локо (Мездра) излязоха еднолично начело в подреждането с пълен актив от 9 точки и голово съотношение 20:5. Второ-трето място делят Ботев (Враца) и Монтана 1921 с по 7 т., пред Чавдар 1957 (Бяла Слатина) с 6 т.

В следващия кръг U17 на ОФК Локомотив гостува на Ботев (Враца). Очакваният с интерес регионален сблъсък е идната сряда, 16 октомври, от 16:00 часа на стадион "Христо Ботев" в областния център.