В последния си двубой българският тим постигна категорична победа над домакина Косово с 43-25. Първата част бе затворена при резултат 19-14 в полза на българите. През второто полувреме нашите момчета продължиха силната си игра и закономерно се поздравиха с успех.

Така след три победи над тимовете на Малта (38:25), Андора (46:23) и Косово (43:25) и едно поражение от Великобритания (21:22) българският отбор стана втори, окичвайки се със сребърните медали. Трети е тима на Косово, а първото място зае състава на Великобритания.

Лъвовете бяха съвсем близо до триумфа, но само един гол ги раздели от участие в интерконтиненталната фаза на надпреварата, за която се класира отборът на Великобритания.

Във всички срещи участие взеха и четирима хандбалисти от Мездра - Милен Валентинов, Божидар Симеонов, Илиян Младенов и Валентин Гачев.