© lap.bg

Най-предно класиране от тримата атлети записа Митко Ценов, който финишира втори на 3000 м стипълчейз при мъжете. Националният ни рекордьор пробяга дистанцията за 8:37.47 мин. и прибави 11 точки към актива на нашата страна. Победител стана норвежецът Оле Хеселбиерг, който бе по-бърз от Митко само с 45 стотни.

© lap.bg

Силно бягане на 5000 м направи Йоло Николов, който постигна личен резултат за сезона в тази дисциплина. Той завърши десети с време 14:27.53 мин., което е с около 39 секунди по-добро от досегашното му върхово постижение през 2017 г.

В другата дисциплина, в която стартира - 3000 м, Йоло се нареди единайсети с време 8:30.28 мин. Така 33-годишният атлет донесе общо 5 точки за България.

Също на единайсето място, но на 5000 м при жените, завърши Милица Мирчева, с което тя добави още две точки към нашия актив. Милица спря хронометъра на 17:01.32 мин. По този начин тримата мездренски атлети спечелиха общо 18 точки за националния ни тим.

В крайното отборно класиране България се нареди на предпоследното, 11-о място и изпадна в по-долната Втора лига. Нашите лекоатлети събраха общо 193.5 т. Първа е Швеция с 320.5 т., която се изкачи в елитната Супер лига. Освен нашия тим, от Първа лига отпаднаха още Естония (203 т.) и Дания (187 т.).