Победителка на 3000 м при дамите на континенталния шампионат във Вараждин стана датчанката Анна-Емили Мьолер с 9:12.59 мин., а трета се нареди Лина Цернов (Естония) с 9:22.17 мин. (SB).

Другият представител на Атлет (Мездра), който стартира през първия ден на 8th European Athletics Team Championships Second League - Иво Балабанов завърши на четвърто място в бягането на 5000 м при мъжете, с което донесе още 9 точки за България в отборното класиране. Роденият в Благоевград атлет пробяга 5-километровата дистанция за 14:30.50 мин., което е с 15.20 секунди по-слабо от неговото най-добро постижение през сезона (14:15.30 мин.), регистрирано преди две седмици на Националния шампионат за мъже и жени в столицата.

Най-бърз в тази дисциплина беше австриецът Андреас Войта с време 14:28.01 мин.

През днешния, втори ден на шампионата мездренските атлети ще представят България в още три дисциплини. В 17:30 часа местно (18:30 ч. българско) време Милица Мирчева ще стартира на 1500 м, в 17:45 часа местно (18:45 ч. българско) време националният рекордьор Митко Ценов (PB 8:20.87 мин.) ще бяга на 3000 м стипълчейз, а в 19:00 часа местно (20:00 ч. българско) време е стартът на Иво Балабанов на 3000 м.

European Athletics Team Championships Second League във Вараждин, Хърватия може да гледате на живо тук.