Двубоят започна с домакински натиск, при който още в 14 мин. нападателят на червено-черните Валдемар Стоянов откри резултата след грешка в защитата на ботевци. Ранното попадение внесе още повече настроение за игра у момчетата на треньора Ив. Георгиев – Саки и те заиграха разкрепостено с непрекъснати атаки към вратата на Юл. Левашки.

В 20-та мин. опитният плеймейкър на домакините Илия Илиев изведе с прецизен пас голмайстора Стоянов, който от десетина метра простреля за втори път вратата на ботевци. В 37-та мин гостите отговориха с удар от пеналта, но напречната греда помогна на Апостолов, след което вратарят майсторски изби.

Второто полувреме започна по идентичен начин, с домакински натиск и в 52-та мин. Марио Иванов центрира отляво, а Кирил Кръстев засече топката с глава и оформи класическото 3:0.

В 62 та мин. наставникът на домакините пусна в игра Н. Ангелов на мястото на Явор Янков, който с първото докосване на топката пусна към Ники Генов, който матира Левашки за 4:0.

Почетния гол за гостите отбеляза другият ветеран Ал. Миков в последните минути на мача.

Състави: Локомотив (Мз)- Ал. Апостолов, К. Каменов, Ив. Желязков, Н. Младенов, Яв. Янков (Н. Ангелов), Н. Генов (ТомиславТодоров), Ил. Илиев-кап.(Тих. Найденов), Вл. Найденов (Конст. Величков), Кирил Кръстев, Валдемар Стоянов, Марио Иванов.

Ботев (Криводол): Юл. Левашки, Пл. Петров, Н. Григоров, Иво Николаев, Т. Ефремов, Калоян Недков, Ал. Наков, Борислав Методиев, Боян Данов, Митко Митов, Боян Йотов.

Гл. съдия- Симеон Къчовски, помощници - Г. Банчовски, Теодор Христов.