Двата отбора показаха качествен футбол, в който имаше и надиграване, и динамика, като заложиха на атаката.

През първата част „мездренчани“ стояха по-добре на терена. Момчетата на Николай Христозов показаха много добра тактическа дисциплина, концентрирана игра и можеха и да се поздравят и с победа. Още в началото н мача мездренчани заложиха на преса и бързи контраатаки по двата фланга, показвайки на съперника, че единствената им цел е победата.

Така в 15-та минута централният нападател на „червено-черните“ Сергей Георгиев изведе отбора си напред, отбелязвайки красиво попадение за 0:1. Минути по-късно, той нацели гредата. Гостите от Мездра заиграха на високи обороти и наложиха бързо темпо на играта, давайки пространства за атаки на домакините. Така в 30-ата минута Любомир Генчев изравни резултата.

В ответната атака за мездренчани Васил Калоянов отправи силен удар в рамките на вратата, но бранител на Янтра успя да избие топката от голлинията.

След XXIV кръг Локомотив остава на пета позиция с 40 точки и голова разлика 43:27.

В следващия кръг „червено-черните“ приемат у дома си отбора на Дреновец (Дреновец).