През първата част домакините владееха притежанието на топката. Въпреки това първата опасност бе в тяхната половина още в 5-ата минута, когато Кристиян Иванов стреля неточно с глава.

В 22-ата минута след изпълнение на ъглов удар Давид Стоянов шутира от воле, но стражът на плевенчани Иван Георгиев се намеси и отрази кълбото.

Няколко минути по-късно бранителят на „железничарите“ Генади Петров фаулира Мартин Милков. Потърпевшият застана зад топката и центрира към наказателното поле, топката попадна у Иво Върбанов, ударът на когото бе париран от Кристиян Дяков.

В 36-ата минута Преслав Антонов шутира от границата на наказателното поле, Дяков показа класа и спаси. Две минути по-късно след корнер Павел Петков опита да изведе гостите напред в резултата, но Дяков отново се намеси блестящо.

През втората част „Спартак“ (Плевен) натисна съперника. В 58-ата минута удар на Алекс Георгиев прелетя на сантиметри покрай десния стълб, а четири минути по-късно Дяков улови шут на Милков.

В 63-ата минута бе най-чистото положение за гостите. Току-що влезлият Христо Спасов бе сам в наказателното поле и стреля, но Дяков изби.

Момчетата на Красимир Бислимов откриха резултата в 73-ата минута с ефектна странична ножица на Пламен Антонов. Минути по-късно отново той можеше да удвои преднината на своя тим, но топката излезе в аут.

В продължението на двубоя след грешка в защитата на домакините, топката попадна у непокрития Мартин Милков, който се разписа за 0:2.

Така след този успех „Спартак“ е втори във временното класиране с актив от 17 точки, на 2 от лидера „Локомотив“ (Горна Оряховица). Момчетата на Николай Нинов вече са на 14-то място, със скромните четири пункта.

„Локомотив: Кристиян Дяков, Мариян Кусев, Генади Петров (к.), Васислав Димитров, Гроздан Илиев (Радослав Зарев), Николай Янков (Петьо Петков), Николай Ганчев (Митко Красимиров), Пламен Венелинов, Давид Стоянов (Паоло Петков), Лионел Матадос), Ивайло Златев
старши треньор: Николай Нинов

„Спартак“: Иван Георгиев, Алекс Георгиев, Цветелин Иванов, Иво Върбанов (к.), Валентино Макавеев, Виктор Иванов, Иво Иванов, Кристиян Иванов (Петър Ванков), Павел Петков (Христо Спасов), Преслав Антонов, Мартин Милков
старши треньор: Красимир Бислимов

Жълти картони: Гроздан Илиев (Л)

В следващия кръг „Локомотив“ (Мездра) гостува на „Бдин“ (Видин). Двубоят е на 25-ти септември, от 17:00 часа.