Двубоят от 25-ия кръг на първенството в Северозападната Трета лига се разви под диктовката на домакините. „Локомотив” откри резултата в 17-та минута след точен удар на Лионел Матадос от границата на наказателното поле.

В средата на първото полувреме гостите получиха фаул, който не доведе до нищо опасно пред вратата, пазена от Ивайло Сайков. Две минути по-късно Стефан Иванов от гостите стреля неточно.

В 32-ата минута севлиевци искаха дузпа за игра с ръка, но претенциите им не бяха уважени.

В заключителните минути на първата част Митко Красимиров центрира към наказателното поле, Методи Янков стреля, но защитник в синьо успя да избие. Така домакините пропуснаха да удвоят резултата.

В първите минути на втората част Валдемар Стоянов опита да увеличи преднината на „черно-белите” в този мач с прехвърлящ удар, но топката премина на сантиметри покрай левия стълб на вратата.

Гостите се опитаха да се върнат в мача след удар от фаул на Николай Банов в 52-ата минута, но стражът на „железничарите” отрази удара.

В 53-ата минута се наложи треньорът Ники Нинов да направи принудителна смяна, тъй като бранителят Митко Красимиров се контузи и бе заменен от Николай Генов.

Четири минути по-късно Николай Банов се оказа пред голлинията, но се подхлъзна и пропиля добрата възможност да се разпише.

Натискът на домакините бе увенчан с успех в 64-ата минута след бърза контраатака по десния фланг. Гроздан Илиев изведе Методи Янков, който центрира към наказателното поле. Топката попадна у Валдемар Стоянов, който не сбърка за 2:0.

В 76-ата минута резултатът стана класически. Лионел Матадос напредна отново по десния фланг и центрира към Валдемар Стоянов. Нападателят се разписа за 3:0. Осем минути преди последния съдийски сигнал капитанът оформи крайния резултат 4:0 и поредния свой хеттрик.

„Локомотив”: Ивайло Сайков, Камен Каменов, Генади Петров, Васислав Димитров, Гроздан Илиев, Митко Красимиров (Николай Генов), Методи Янков, Милен Василев, Лионел Матадос, Светослав Бонев (Валентин Христов) и Валдемар Стоянов (к.)
старши треньор: Николай Нинов

„Севлиево”: Димитър Пантев, Станимир Андреев, Георги Павлов (к.), Павлин Иванов (Йонко Косев), Илиян Трифонов, Стефан Иванов, Николай Николаев, Стивиян Макавеев (Милен Тонев), Николай Банов, Християн Василев, Добрин Петров
старши треньор: Христо Кирилов

Жълти картони: Николай Николаев (С)

Главен съдия: Венцислав Кознички (В.Търново)

Така след този двубой „железничарите” запазват деветата позиция във временното класиране с 37 точки и голова разлика 37:26. В следващия кръг „Локомотив” (Мездра) гостува на дублиращия отбор на „Етър” (Велико Търново). Срещата е на 11 април от 17:00 часа и ще се играе на новопостроения терен, носещ името на легендарния Трифон Иванов.