Преди тази среща мездренчани са на второ място с 30 точки и голова разлика 29-8, а домакините от Горна Оряховица заемат четвъртата позиция във временното класиране с актив от 25 пункта и голово съотношение 28-7.

„Имаме петима контузени състезатели – Светослав Валериев, Генади Петров, Ивайло Бояджиев, Иван Аспарухов и Михаил Иванов. Отиваме за победа, въпреки че ще бъде много трудно“, каза в навечерието на мача за MediaNews наставникът на мездренчани Диан Попов.

Двубоят ще бъде ръководен от великотърновска съдийска бригада. Главен рефер ще бъде Георги Гинчев. Негови асистенти ще бъдат Георги Дойнов и Милен Арабаджиев. Четвърти съдия ще бъде е Михаел Павлов, а делегат на БФС – Светослав Стефанов.