Гостите, които непосредствено преди началото на сезона бяха напуснати от редица основни футболисти, преминали в Спартак (Плевен) и Вихър (Славяново), пристигнаха за мача в Мездра само с 11 играчи. Ето защо, напълно обяснимо, целта максимум пред събраната в последния момент команда от гр. Левски бе да паднат с колкото се може по-малко голове. Домакините обаче, поне през първото полувреме, не ги пожалиха.

Капитанът Илия Илиев откри резултата в 13-ата мин., възползвайки се от извеждащо подаване на Димитър Димитров. Седем минути по-късно Браиан Стоянов покачи на 2:0, а секунди по-късно отново той направи преднината на мездренчани класическа: нападателят реализира дузпа, отсъдена за нарушение в пеналта срещу Румен Рангелов.

В 28-ата мин. домакините получиха правото да изпълнят още един 11-метров наказателен удар - този път за игра с ръка на противников състезател. От бялата точка Кирил Кръстев беше безпощаден за 4:0.

В 42-ата мин. Камен Каменов разстреля от упор доста наднормения страж на "синьо-белите" - централният защитник завърши по най-добрия начин триходова комбинация, започната от Илиев и преминала през Стоянов, и преднината на "железничарите" набъбна на 5:0.

Все пак минута преди края на първата част гостите стигнаха до почетно попадение чрез Сунай.

На полувремето наставникът на домакините Христо Килов направи тройна смяна, като извади от игра Илиев, Стоянов и Каменов и мачът придоби тренировъчен характер. През последния половин час "червено-черните" дори доиграха срещата с 10 души, след като Рангелов напусна принудително терена заради контузия.

Въпреки това, без да се напрягат кой знае колко, росонерите вкараха още два гола. Най-напред в 53-ата мин. влезлият след почивката резервен вратар Боян Данов отбеляза първия си гол през сезона, а в 83-ата мин. Марио Иванов фиксира крайното 7:1 след бърза контраатака.

Резултатите в останалите срещи от кръга: Бдин 1923 (Видин) - Севлиево 1:0, Първа атомна (Козлодуй) - Академик (Свищов) 5:1, Ком (Берковица) - Ботев (Луковит) 3:0, Спартак (Плевен) - Локомотив 1927 (Дряново) 4:1, Янтра (Габрово) - Трявна 3:0, Вихър (Славяново) - Павликени 3:1 и Янтра (Полски Тръмбеш) - Партизан (Червен бряг) 1:2.

Начело във временното класиране е Бдин 1923 (Видин) с 25 точки, следван от Спартак (Плевен) и Янтра (Габрово) с по 22 т. Четвърто-пето място делят Вихър (Славяново) и Ком (Берковица) с по 20 т., а шести е ОФК Локомотив е с 18 т. и мач по-малко.

В следващия кръг Локо (Мездра) гостува на 12-ия в таблицата Трявна. Двубоят е тази неделя, 14 октомври, от 16:00 часа.