Първата опасност в мача беше в 4-ата минута, когато гостите опитаха да изненадат съперника, но вратарят на „Локомотив“ внимаваше и улови кълбото. В 13-ата минута удар на Матадос от границата на наказателното поле премина покрай десния стълб на вратата.

Малко след това Петър Димитров напредна по десния фланг, подаде към капитана Браиан Стоянов, който стреля към вратата. Ударът бе слаб и Борислав Ничев улови без никакви проблеми.

Последваха пропуски за двата тима. За „Локомотив“ неточни бяха Петър Димитров и Гроздан Илиев, а за „Спартак“ – Ивайло Раденцов.

В 24-ата минута Давид Стоянов получи контузия след грубо влизане отзад. Съдията не отсъди фаул, а след влизане на лекарския щаб стана ясно, че защитникът на „железничарите“ няма да може да продължи и бе заменен от Николай Генов.

В 31-ата минута гостите пратиха топката в мрежата, но голът бе отменен, заради игра с ръка на Иво Върбанов. Четири минути по-късно „гладиаторите“ откриха резултата след дузпа, отсъдена за игра с ръка на играч на домакините. Точен от бялата точка бе капитанът на „Спартак“ Ивайло Раденцов.

В края на първата част Ивайло Иванов от гостите удари без топка вратаря на домакините. Последва суматоха и разправии, а реферът Николай Малджански показажълти картони и на двамата футболисти.

Второто полувреме започна с натиск на домакините, които търсеха попадението, но липсваше точност при завършващия удар. Първо Гроздан Илиев стреля високо над вратата, а след това пропуск направи и Петър Димитров.

Все пак „железничарите “изравниха в 66-ата минута от дузпа, реализирана от капитана Браиан Стоянов.

Гостите поведоха отново в 71-ата минута, чрез бившият футболист на „Левски“ и „ЦСКА“ Иво Иванов, който оформи крайния резултат 1:2.

След този двубой „Локомотив“ е на 14-то място с 5 точки, а „Спартак“ е четвърти с 12 пункта.

„Локомотив“: Кристиян Дяков, Мартин Михайлов, Генади Петров, Васислав Димитров, Давид Стоянов (Николай Генов), Гроздан Илиев, Антонио Абаджиев, Браиан Стоянов (к.), Лионел Матадос и Петър Димитров
старши-треньор: Николай Нинов

„Спартак“: Борислав Ничев, Борислав Иванов, Иво Върбанов, Лъчезар Ковачев, Валентино Макавеев, Ивайло Раденцов (к.), Иво Иванов, Айвън Ангелов, Ивайло Иванов, Андриян Димитров и Стивън Славков
старши-треньор: Красимир Бислимов

Главен съдия: Николай Малджански (Монтана)

В следващия кръг момчетата на Николай Нинов гостуват на втория във временното класиране „Севлиево“, след което приемат дублиращия тим на „Етър“ (Велико Търново). Домакинството срещу „болярите“ е на 4-ти октомври, от 16:00 часа.