Илия Илиев изведе росонерите напред в резултата в 28-ата мин. на мача с ювелирно изпълнение на пряк свободен удар от границата на наказателното поле в стил "Пламен Гетов". Две минути преди почивката отново Илиев покачи на 2:0: той завърши с прецизен изстрел по земята в долния десен ъгъл на вратата триходова комбинация, започната от Марио Иванов и продължена от Александър Миков.

Три минути след антракта Илия Илиев изведе Валдемар Стоянов зад отбраната на младите ботевци и нападателят с лекота направи преднината на мездренци класическа. Крайното 4:0 оформи отново Стоянов 5 минути преди последния съдийски сигнал с кинжален диагонален удар след атака по десния фланг.

Юношите "старша" на Ботев (Враца) можеха да стигнат до почетно попадение, но опитният вратар Веселин Цветковски парира опасни изстрели от непосредствена близост на Николай Маринов и на Андриан Краев. В 50-ата мин. в опита си да изчисти топката пред собствената си врата защитникът на гостите Валентин Парасков я изпрати в напречната греда.

Това бе третата, последна проверка на възпитаниците на треньора Иван Георгиев-Саки в рамките на зимната им подготовка. В предишните две те загубиха от Своге с 0:2 и победиха Бойчиновци с 3:2 (голмайстори: Борис Тончев, Тихомир Найденов, Илия Илиев).

Съставът на Локо (Мездра) в днешната контрола: Веселин Цветковски (81 мин. Кристиян Тончев), Николай Генов (50 мин. Емил Борисов), Мартин Монов, Камен Каменов, Тихомир Найденов (13 мин. Преслав Петков), Александър Миков (57 мин. Пламен Йорданов), Костадин Пилитов (79 мин. Явор Янков), Илия Илиев (66 мин. Иво Василев), Валдемар Стоянов, Борис Тончев (кап.) и Марио Иванов.

Следващия уикенд се подновява шампионатът в "А" ОФГ Враца. В първия пролетен кръг Локомотив (Мездра), който е втори на полусезона, приема лидера в есенното класиране Манастирище. Дербито на върха е идната неделя, 5 март, от 15:00 часа на градския стадион.