Валдемар Стоянов изведе домакините напред в резултата в 23-ата мин. на двубоя, когато засече с глава центриране от фланга на Владимир Найденов.

Само 2 минути по-късно отново той покачи на 2:0, възползвайки се от извеждащо подаване на Илия Илиев зад отбраната на гостите, а в 41-ата мин. Влади Найденов направи преднината на „червено-черните класическата след асистенция на Кирил Кръстев

В 76-ата минута Валди Стоянов се оказа най-съобразителен след неразбирателство в противниковата отбрана след изпълнение на корнер и оформи своя хеттрик в мача.

В последната минута на редовното време Владимир Найденов завърши по най-добрия начин комбинация, започната от Стоянов и преминала през Николай Михайлов, и фиксира крайното 5:0.

Локо (Мездра) игра в следния състав: Ивайло Сайков, Алексзандър Петров, Любослав Петров, Мирослав Божинов, Николай Михайлов, Владимир Найденов, Михаел Парасков (75 мин. Веселин Русинов), Илия Илиев (46 мин. Иван Велчев), Валдемар Стоянов (кап.), Кирил Кръстев (57 мин. Николай Лазаров) и Марио Иванов.

В дербито на кръга Спартак (Плевен) победи като гост Янтра (Габрово) с 0:1 и запази своята лидерска позиция.

В останалите срещи се получиха следните резултати: Първа атомна (Козлодуй) - Вихър (Славяново) 0:0, Бдин 1923 (Видин) - Ком (Берковица)1:1, Академик (Свищов) - Локомотив 1927 (Дряново) 2:0, Трявна - Партизан (Червен бряг) 0:3, Левски 2007 (Левски) - Ботев (Луковит)2:1 и Севлиево - Павликени 3:2.

Начело в таблицата е Спартак (Плевен) с 43 точки, следван от Янтра (Габрово) с 38 т. и Вихър (Славяново) с 34 т. ОФК Локомотив е на седма позиция с актив от 26 точки, колкото имат също шестият - Академик (Свищов), и осмият - Ком (Берковица).

В сряда, 13 март, Локо (Мездра) приема Вихър (Славяново) в отложена среща от първия пролетен кръг на шампионата. Двубоят е от 14:30 часа на градския стадион.