Гостите започнаха по-активно срещата и на няколко пъти бяха близо до отбелязването на гол, за което допринесе и безобразната игра в отбрана на "железничарите". През целия мач защитниците в червено-черно така и не успя да се противопоставят на бързите контраатаки на свищовлии. С добри намеси в тези ситуации се отличи вратарят Веселин Цветковски, който спаси своя отбор от пълен резил още преди почивката.

Противно на футболната логика домакините първи поведоха в резултата. Това стана в 39-ата минута, когато Марио Иванов вкара изключително красив гол от около 25 м в горния ляв ъгъл на противниковата врата за 1:0. Малко преди края на първото полувреме Кирил Кръстев засече центриране от корнер на капитана Илия Илиев и покачи на 2:0.

Секунди след почивката обаче Мирослав Божинов фаулира в пеналта Лилян Маринов и главният рефер Георги Гинчев посочи бялата точка. При изпълнението на 11-метровия наказателен удар Сонер Хюсеин намали на 1:2.

Четири минути по-късно отново Хюсеин бе най-съобразителен при поредното разбъркване в пеналта на локомотивци и възстанови равенството, а в 60-ата минута централният нападател на гостите оформи своя хеттрик, възползвайки се от неразчетените действия в отбраната на мездренци.

Все пак три минути по-сетне Кирил Кръстев отново върна домакините в мача, разписвайки се с глава след асистенция на Румен Рангелов за 3:3.

Четири минути преди края на редовното време най-креативният футболист на "студентите" Георги Горанов с диагонален удар донесе трите точки за гостуващия отбор.

В останалите срещи от кръга се получиха следните резултати: Бдин 1923 (Видин) - Трявна 3:0, Първа атомна (Козлодуй) - Янтра (Габрово) 0:1, Спартак (Плевен) - Ботев (Луковит) 2:0, Ком (Берковица) - Севлиево 0:1, Вихър (Славяново) - Левски 2007 (Левски) 1:0, Локомотив 1927 (Дряново) - Партизан (Червен бряг) 2:1 и Янтра (Полски Тръмбеш) - Павликени 1:0.

Начело в класирането продължава да е Бдин 1923 (Видин) с 31 точки, следван от Спартак (Плевен) и Янтра (Габрово) с по 28 т. Четвърти е Вихър (Славяново) с 23 т., пети - Ком (Берковица) с 20 т., а шесто-седмо място делят Севлиево и ОФК Локомотив с по 18 точки и мач по-малко.

В следващия кръг Локо (Мездра) гостува на Янтра (Габрово). Двубоят е в неделя, 28 октомври, от 14:30 часа.