Още в самото начало на двубоя главният рефер Георги Гинчев от Велико Търново наклони везните в полза на Вихър (Славяново). Най-напред той показа само жълт, вместо директен червен картон, на централния защитник Ивайло Иванов, който игра с ръка в игрова ситуация, в която беше после-ден в отбраната, а в 14-ата минута неговият асистент Венцислав Банчев не маркира 100%-ова засада на десния бек Любомир Борисов и гостите поведоха в резултата с 0:1. Последваха бурни протести от страна на домакини-те, но в крайна сметка съдията зачете гола.

В 23-ата мин. Антонио Йорданов можеше да върне домакините в мача, но не успя да засече хубав извеждащ пас на Красимир Георгиев.

До края на първото и в самото начало на второто полувреме вратарят на "червено-черните" Ивайло Сайков на три пъти се намеси авторитетно след като нападателят Иван Иванов излезе сам срещу него. Междувременно таранът на вихърци Денислав Русев стреля от въздуха в левия страничен стълб.

Така се стигна до 52-ата мин., когато Симон Николов беше фаулиран в наказателното поле и главният рефер отсъди дузпа, която Краси Георгиев реализира за 1:1.

Оттук-насетне обаче гостите контролираха срещата и закономерно стигнаха до още две попадения. В 73-ата мин. защитата на мездренци „проспа” едно безобидно наглед центриране от корнер и Борисов се разписа за втори път в мача за 1:2, а в 81-ата мин. влезлият в игра като резерва Константин Генков засече центриране от фланга на Александър Скорчев и сложи точка на спора - 1:3.

ОФК Локомотив (Мездра) игра в състав: Ивайло Сайков (кап.), Станислав Шарлийски, Калоян Караджинов, Момчил Манчев (77 мин. Стефан Георгиев), Мартин Михайлов, Симон Николов, Светослав Валериев, Марио Иванов, Красимир Георгиев, Мартин Рашов (53 мин. Матю Майкъл Оуа) и Антонио Йорданов. Старши треньор: Валери Цветанов.

В останалите срещи от кръга се получиха следните резултати: Севлиево - Първа атомна (Козлодуй) 5:0, Ком (Берковица) - ОФК Трявна 4:2, Академик (Свищов) - Бдин 1923 (Видин) 4:1, ОФК Павликени - Партизан (Червен бряг) 1:1 и Дреновец - Янтра 2019 (Габрово) 1:3.

Мачът Локомотив 1927 (Дряново) - Ювентус 95 (Малчика) беше отложен поради масово заболяване на футболисти на домакините.

Начело в подреждането, един кръг преди края на есенния полусезон, е Янтра 2019 (Габрово) с 30 точки, пред Севлиево с 26 и Вихър (Славяново) с 25 т. Локо (Мездра) вече е на осмо място от 14 отбора с 15 точки и голово съотношение 14:15 - актив, натрупан след 4 победи, 3 равенства и 5 загуби.

В последния есенен кръг ОФК Локомотив гостува на четвъртия в таблицата Партизан (Червен бряг). Двубоят е следващия четвъртък, 31 октомври, от 14:30 часа.