На ½ финала в събота домакините се наложиха с 3:1 (25:20, 26:24, 22:25, 25:19) над миналогодишния победител в турнира Добруджа (Добрич). Най-оспорвано се разви третият гейм, в който гостите водеха в резултата, като в един момент преднината им стана 5 точки - 14:19. Монтанчани успяха да изравнят 21:21, но не се възползваха от психологическото си предимство и отстъпиха с 22:25. В четвъртата част Монтана бе на ниво и я спечели с 25:19

До изненада в другия полуфинал също не се стигна и Нефтохимик записа втора чиста победа с 3:0 (25:19, 25:21,25:17) този път над новака в Суперлигата Хебър (Пазарджик). Бургазлии играха без основния си разпределител Георги Братоев, който изкълчи глезен при успеха над ЦСКА в петък, но младият Димо Димов бе на ниво. В основата на загубата на Хебър бе слабият им начален удар и неефективната игра в атака на лидера на отбора Минчо Минчев.