Тимът от монтанското село Ерден доминираше през целия мач, като се разписа по веднъж преди и след почивката. Резултатът откри от фаул Георги Търтов в 44-ата минута Преди това пропуски за карианци направиха Ангел Бастунов и Християн Илиев.

След почивката гостите не изпуснаха инициативата и в 74-та минута поведоха с 2:0. Тогава Владимир Мичев изведе майсторски в пеналта Цветомир Тодоров и за опитен футболист като него не бе проблем да преодолее вратаря. В 83-ата минута Реджеб Халил засече с глава центриране отляво на Евгени Игнатов-Бамзе, но топката срещна напречната греда.

"Доволен съм от играта и от резултата, макар че можеше да спечелим и по-убедително. Бяхме улеснени до голяма степен и от домакините, които разчитаха предимно на центрирания и последвалите мелета в нашето наказателно поле", заяви след проверката старши треньорът на Кариана Веселин Великов.

Кариана (Ерден): Петър Начев, Ангел Цолов, Стоян Предев, Георги Илиев, Мартин Николов, Симеон Русев, Християн Илиев, Ивелин Илиев, Георги Търтов, Георги Чакъров, Ангел Бастунов (Павел Станев, Владимир Мичев, Цветомир Тодоров, Реджеб Халил, Евгени Игнатов).