Двубоят започна с минута мълчание в памет на бившия футболист на Септемврийска слава и Ботев (Враца) Ради Бельов.

Монтанци започнаха със самочувствие и още в 6-та мин. пред Мехди Уамри се откри добра възможност, но ударът му премина покрай вратата. Малко след това при заучено изпълнение от корнер Идрисс Фудил стреля опасно, но в аут. След почивката Стефан Каменов и Лиандро Мартис обстрелваха вратата на Пламен Младенов, но без резултат.

Гостите бяха на път да открият в 78-та мин., когато Милен Иванов пробва с шут от 35 метра да изненада вртаря, Ферди Мюмюнов обаче внимаваше и изби в корнер. Монтанци поведоха в 87-та мин. чрез Росен Кръстев, но главният съдия Иван Иванов видя нарушение в атака и не зачете попадението. Секунди по-късно Мехди Уамри финтира Тони Стоичков и стреля с левачката, но топката срещна напречната греда. В първата минута на добавеното време Марек организира бърза контаатака, при която Димитър Атанасов бе изведен сам срещу вратаря, но Ферди излезе, скъси ъгъла и така предотварти сигурен гол. Такъв падна на отсрещната врата в 93-та мин. Тогава Уамри пусна майсторски топката между двама защитници на гостите и връхлитащият от задна линия Стефан Цонков я засече под гредата за 1:0.

Монтана – Марек (Дупница) 1:0

Монтана: 1.Ферди Мюмюнов, 15.Атанас Карачаров (86-4.Даниел Стоянов), 33.Стефан Цонков, 14.Димитър Буров, 10.Владимир Айтов, 13.Йордан Йорданов, 7.Лиандро Мартис (75-19.Росен Кръстев), 22.Стефан Каменов, 20.Владислав Цеков (86-18.Николай Николов), 17.Идрисс Фудил, 24.Мехди Уамри. Треньор: Светлан Кондев.

Марек: 12. Пламен Младенов, 45.Румен Гьонов, 5.Антонио Арсов, 3.Тони Стоичков (90-4.Иван Влахов), 44.Христо Каймакански, 14.Александър Близнаков-кап., 77.Милен Иванов, 8.Кристиян Любенов (61-61.Филип Ангелов), 11.Димитър Владимиров (84-18.Алхоусейн Кейта), 19.Димитър Панталев (61-17.Димитър Атанасов), 7.Симеон Димитров (84-27.Соу Яя). Треньор: Васил Павлов.

Голмайстор: Стефан Цонков (90+3).

Главен съдия: Иван Иванов.

Асистенти: Борислав Колев, Иван Иванов.

Жълти картони: Йордан Йорданов (Монтана); Александър Близнаков, Милен Иванов (Марек).

Стадион: „Огоста”-20 зрители.