Пета загуба през пролетта и общо 14-а през сезона допуснаха футболистите на Локомотив (Мездра) в първенството на „Б” група. Те отстъпиха с 3:1 при гостуването си на един от преките си конкуренти за оставане във втория ешелон Добруджа (Добрич), с което съвсем утежниха своето положение.

Двубоят започна с домакински натиск, но въпреки това мездренци първи изпуснаха чисто голово положение чрез Колибали. В 20-ата мин. Владимир Айтов откри резултата с топовен изстрел от 30-на м: полузащитникът на домакините пое топката от воле и я прати в горния десен ъгъл на вратата на Ивайло Крушарски.

След попадението добруджанци имаха още няколко възможности за гол. В даденото от съдията продължение на първата част влезлият като резерва Кристиян Петков покачи на 2:0.

Второто полувреме започна добре за мездренските „железничари”, които намалиха резултата. Владислав Златинов стреля от малък ъгъл с левия крак, топката се отби от напречната греда и Любоа Арсен с добавка се разписа за 2:1.

Мачът стана по-нервен и головите положения пред двете врати бяха много малко. Въпреки това до попадение отново стигнаха футболистите от Добрич. В 82-та минута след центриране на Кристиян Димитров Костадин Ничев вкара с глава за крайното 3:1.

Локо (Мз) игра в състав: Крушарски, Христов, Г. Георгиев, Тунтев, Петров, Тевия, Колибали, Цолев, Бонев, Арсен, Вл. Златинов (Бояджиев, Яначков, Митов).

В класирането, 6 кръга преди края на шампионата, мездренските футболисти продължават да са на предпоследното, 15-то място със скромния актив от 20 точки. В следващия кръг възпитаниците на треньора Анатоли Тонов приемат лидера в класирането Дунав (Русе).