© bgathletic.com

В конкуренцията на 25 свои връстнички от 18 клуба 16-годишната атлетка финишира първа в една от коронните си дисциплини - 1500 м, с постижение 5:02.41 мин. Подгласнички на десетокласничката в Лесотехническата гимназия в Берковица станаха Елица Тодорова (Средногорски атлет - Пирдоп) и Стефани Стоянова (Локомотив София-Никола Карапетров), които завършиха съответно на 30 стотни и на 1.36 сек. след победителката.

Днес Дева-Мария Драгиева ще стартира на 800 м при девойките младша. В тази дисциплина ще бяга и Рая Лалова, която вчера завърши четвърта на 400 м с време 63.41 сек. Победителка стана Елена Георгиева (Черно море Атлетик - Варна) с 57.64 сек.

Друг представител на Атлет (Мездра) - Иван Драгановски, също ще стартира на 800 м, но при юношите старша възраст. Вчера той се нареди 11-ти на 1500 м. Възпитаникът на треньора Дилян Маринов пробяга дистанцията за 4:44.56 мин. Шампионската титла спечели Иван Иванов (Супер спорт - Варна) с 4:16.42 мин.