Ботев (Враца) спечели с 3:1 срещу Локомотив (София) в контролна среща, която се игра на стадиона във Враца. Попаденията за домакините отбелязаха опитният нападател Венци Иванов, който се разписа на два пъти и защитникът Мартин Димов. За тима от столицата точен бе Димитър Георгиев.

През новия сезон и двата тима ще играят във Втора лига. Срещата бе част от подготовката им за първенството, което ще стартира на 6 август.

Врачани бяха по-добрия отбор на терена през по-голямата част от двубоя и заслужено се поздравиха с успех. Още в 8-та минута те можеха да поведат, след като в пеналта на Локомотив настъпи голямо меле след изпълнение на корнер и топката срещна напречната греда. В 19-та мин. след грешка на вратаря на Локо Емил Петров топката попадна в Калоян Цветков, който намери непокрития Мартин Димов и той необезпокояван я прати в мрежата за 1:0.

Десетина минути по-късно гостите можеха да изравнят, след като Николай Велков бе изведен в чиста позиция, но преди да нанесе решаващия шут бе париран от двама защитници на врачани.

Две положения за домакините през първата част пък пропуснаха Денис Цолев и Иво Михайлов. Така се стигна до 40-та мин. когато резултатът бе изравнен. След центриране от корнер пред вратата на Ботев най-съобразителен се оказа Димитър Георгиев, който с глава се разписа за 1:1.

Още при първата атака след почивката капитанът на домакините Венци Иванов с техничен удар от десетина метра реализира за 2:1. Последваха силни минути за тима на Бойко Величков. Стражът на гостите Емил Петров спаси голови удари на Павел Петков и Денис Цолев.

В 75-та мин. капитанът Венци Иванов направи резултата 3:1 след центриране от корнер на резервата Илиян Илиев.

В продължението на двубоя гостите можеха да намалят резултата. Вратарят на Ботев Иван Иванов отрази опасни изстрели на Антон Славчев и Калоян Бонев, веднъж и гредата му бе добър помощник, а след това Димитър Петков-Макето изби топката с глава от голлинията.

Съставът на Ботев (Враца): Иван Иванов, Мартин Сандов, Мартин Димов, Димитър Петков, Тодор Гочев, Иво Михайлов, Калоян Цветков, Ивайло Цветанов, Денис Цолев, Павел Петков, Венци Иванов (Христо Митов, Георги Пейчев, Любослав Младенов, Тодор Чаворски, Красимир Гавазов, Виктор Василев и Илиян Илиев).

Съставът на Локо (София): Емил Петров, Цветан Витков, Антон Славчев, Слави Паскалев, Васил Вакадинов, Кристиян Николов, Мартин Димитров, Златко Бонев, Николай Велков, Калоян Ангелов, Даниел Пеев (Валери Дръндев, Димитър Георгиев, Калоян Бонев, Игнат Дамянов, Сибил Карагьозов, Иван Гогов, Георги Пунев и Драгомир Петков).