Между двете попадения главният съдия Георги Димитров подмина явно нарушение в наказателното поле на Здравко Илиев срещу Андреас Васев. Черногорският защитник Блажо Игуманович пък се контузи и бе заменен принудително от 19-годишният Юлиян Чапаев. Монтанци се върнаха в мача в 32-та мин. Тогава Саер Сане изведе Сергей Георгиев сам срещу вратаря и той майсторски го преодоля. Голмайсторът на домакините, който в отсъствието на наказания Иван Михов носеше капитанската лента, също напусна принудително игра. В 40-та мин. Георгиев се измъкна от защитата на старозагорци, но бе повален в пеналта от вратаря Пламен Колев. Реферът обаче отново остана безмълвен. Две минути по-късно Васев и Саер Сане комбинираха пред наказателното поле и французинът възстанови равенството.

Второто полувреме донесе по-малко емоции за малцината зрители на трибуните. То започна с два пропуска на Сане. След това пък на два пъти Самир Керкар нацели гредите. Победният гол за Верея падна в 82-та мин. След изпълнение на корнер от дясно Корин Брокс на два пъти изби топката, но бе безпомощен при удара от близо на Селим Бен Джемиа.

Монтана – Верея (Стара Загора) 2:3

Монтана: 12.Корин Брокс Мийлд, 24.Сантяго Вилафане, 29.Диарасоуба Бамба, 5.Бирахим Сар, 17.Блажо Игуманович (29-19.Юлиян Чапаев), 4. Антони Иванов, 22.Сергей Георгиев-кап. (40-77.Небойша Иванчевич), 7.Даниел Генов, 28.Саер Сане,10.Петър Атанасов, 11.Андреас Васев. Треньор: Атанас Атанасов.

Верея: 1.Пламен Колев, 21.Здравко Илиев (60-15.Костадин Слаев), 33.Мирослав Енчев, 5.Илия Мунин, 4. Селим Бен Джемиа, 8.Осман Балде, 6. Илияз Хасани (46-89.Емре Емин), 26.Самир Керкар, 86.Иван Бандаловски-кап., 11.Илиян Йорданов, 18.Янислав Иванов (69-17.Валери Домовчийски). Треньор: Александър Томаш.

Голмайстори: 0:1 Осман Балде (9), 0:2 Самир Керкар (28), 1:2 Сергей Георгиев (32), 2:2 Саер Сане (41), 2:3 Селим Бен Джемиа (82).

Главен съдия: Георги Димитров.

Асистенти: Павлин Михайлов, Илиян Капарашев.

Четвърти съдия: Александър Атанасов.

Допълнителни асистенти: Никола Атанасов, Ивелин Занев.

Жълт картон: Илиян Йорданов (Верея).