Той стана най-масовото състезание на класическите 42.195 км в историята. За първи път повече от 50 000 души финишират в надпревара по маратон. Сред завършилите имаше 7 българи, сред които берковското момиче Анна Григорова, а също и Павлина Генова - състезател по спортно ориентиране. В социалните мрежи нашата съгражданка сподели: "Чувствам се привилегирована и много горда, че съм една от тях!"

Анна Григорова е бивш възпитаник на ПГ "Д-р Иван Панов" - Берковица. Тя е работила и като директор на дирекция в Общинската администрация в един от мандатите на кмета инж. Милчо Доцов.

Надпреварата в Ню Йорк се провежда за първи път през 1970 г., когато участват 127 атлети. Те правят четири обиколки на Сентрал Парк. Днес бегачите са от цял свят, а трасето преминава през пет от най-големите квартали на града.