Най-резултатен за победителите бе Илиян Младенов, който реализира 31 т. Отлично се представиха и останалите състезатели в състава на областните шампиони - Валентин Гачев, Милен Валентинов, Йохан Марков и Веселин Вергилов (Александър Ангелов, Владислав Ангелов, Красимир Генов, Павлин Сирашки).

Така баскетболният тим на мездренското школо се класира за зоналното първенство при момчетата във възрастовата група V-VII клас, което ще се проведе на 7 април. Съперници в него на подрастващите мездренчани ще бъдат представителите на областите Монтана и Видин.

Днес стартира и областното първенство по футбол, в което ще вземат участие два отбора от Средно училище "Иван Вазов" - момчета V-VII клас и юноши XI-XII клас. Турнирите по този вид спорт ще приключат на 21 март.