През третата част играта бе равностойна, а в четвъртата гостите се опитаха да се върнат в мача и две секунди преди сирената се доближиха само на две точки до съперника си, но времето не им стигна за обрат. Лиза Бърджис бе най-резултатна за Монтана с 24 т., капитанката на отбора Шарел Алън се отличи с 14 т. и 5 борби. За Нефтохимик Тина Требец отбеляза 24 точки, Ашли Прим добави 21 точки за успеха на домакините.

Двубоят край южното ни черноморие бе без значение за крайното класиране, в което монтанският тим е втори с 27 точки (11 победи, 5 загуби), а бургазлийки остават на четвърто място с 23 т. (7-9). Лидер е Хасково, трети Берое (Стара Загора), а последното пето място се заема от столичния Септември.

Нефтохимик – Монтана 78:76 (14:24, 28:15, 14:16, 22:21)

Нефтохимик: Мария Цанкова 14, Теодора Динева 3, Ашли Прим 21, Тина Требец 24, Габриела Костова 6 (Зорница Найденова 4, Росица Йовчева 4, Анета Кадънкова 2). Треньор: Иван Лепичев.

Монтана: Шарел Алън-кап. 14, Цветомира Шаренкапова 8, Димана Макариева 12, Даниела Петева 4, Лиза Бърджис 24 (Радостина Димитрова 6, Анна Соколан 4, Христина Иванова 4, Дебора Филипова). Треньор: Стефан Михайлов.

Съдии: Владимир Цеков, Мартин Хорозов, Светлана Стоянова.

Зала: „Бойчо Брънзов” - 100 зрители.