Срещу четвъртия в елитна на северната ни съседка домакините започнаха силно, направиха серия от 15:0, а на полувремето водеха с 24 тчоки разлика. Монтанчанки спечелиха убедително и третата част, а в последната четвърт треньорът Стефан Михайлов пусна в игра по-малките момичета от резервната скамейка и гостите я затвориха с 20:12.

Христина Иванова бе най-полезна за победителките с 14 точки С една по-малко от нея завърши капитанът на отбора Димана Макариева, Радостина Димитрова пък се включи с 12 т. от пейката.

За Олимпия (Брашов) с по 13 т. се отличиха Биляна Песомич и Николина Зубач. Днес от 12 часа двата отбора ще изиграят още една контрола среща.

Монтана – Олимпив (Брашов) 82:53 (29-13, 21-11, 20-9, 12-20)

Монтана: Виктория Стойчева 6, Матея Тавич 8, Димана Макариева-кап. 13, Тина Требац 9, Христина Иванова 14 (Радостина Димитрова 12, Евгения Нацкина 8, Габриела Костова 6, Анна Мария Коляндрова 2, Мария-Магдалена Коляндрова 2, Йоана Иванова 2).