Срещу първенеца на Черна гора възпитаничките на треньора Стефан Михайлов изнесоха слаба продукция, в която само веднъж имаха аванс пред своя съперник. Това стана секунди преди почивката, когато с кош на Габриела Николова домакините поведоха с 32:30. Гостите бяха по-добрия отбор през цялата среща, като разликата в четвъртата част стана двуцифрена.

Със скромните 10 точки словенският център Тина Требец бе най-резултатна за Монтана. По 9 т. вкараха Виктория Стойчева и Радостина Димитрова. Капитанката на Будучност Николина Бабич бе най-полезна със 17 т., като към тях прибави 10 асистенции и 7 борби.

Монтана и Будучност се класираха за финалния турнир, който ще се проведе в Стара Загора на 21 и 22 март. Останалите два отбора са словенския Цинкарна (Целе) и домакините от Берое.

Монтана - Будучност (Подгорица) 55:63 (15-17, 17-13, 11-18, 12-15)

Монтана: Виктория Стойчева 9, Димана Макариева-кап. 8, Матея Тавич 8, Тина Требец 10, Христина Иванова 6 (Радостина Димитрова 9, Габриела Николова 5, Евгения Нацкина, ). Треньор: Стефан Михайлов.

Будучност: Николина Бабич-кап. 17, Анжелика Митрасиновник 6, Милена Яксич 2, Патрисия Бура 6, Николина Джебо 10 (Мина Джорджевич 13, Драгана Живкович 8, Александра Катаник 1, Виолета Лазаревич, ). Треньор: Владан Радивич.

Съдии: Петър Песич, Любомир Маркович, Немана Владович.

Зала: „Младост“-400 зрители.