В първия четвъртфинален двубой Атлетик 1996 срази ВиК (Враца) с 4:0 (на полувремето 2:0). На два пъти точен за победителите бе Мирослав Божинов, а по веднъж се разписаха Петко Петков и Антонио Йорданов.

В другия четвъртфинал снощи двукратният победител в турнира Пчелна майка (Враца) се наложи в драматичен двубой над Искър (Роман) с 3:2 (на полувремето 2:2). Владимир Вълов-Сисо изведе „пчеличките” напред в резултата още във 2-ата мин. на мача. С две попадения на Теодор Петков в 13-ата и в 17-ата мин. обаче романчани стигнаха до пълен обрат. Секунди преди почивката Емануил Борисов възстанови равенството - 2:2.

Победния гол за врачани реализира отново Владимир Вълов в 28-ата мин. В последната минута на редовното време романчани претендираха, че главният рефер Тихомир Тодоров не е зачел изравнително попадение в тяхна полза - стигна се дори до грозни сцени пред поглед на кмета на съседната община Валери Ролански.

Останалите два четвъртфинални двубоя са тази вечер. От 18:30 часа играят Околчица (Моравица) - Cashback Bulgaria (Мездра), а от 19:30 часа - Миньор (Згориград) - Скала (Зверино).

Полуфиналите на “Mezdra open 2018” са в понеделник, 21 май. Съперници в тях ще бъдат победителите от първия и третия четвъртфинален мач и спечелилите втория и четвъртия четвъртфинал.