© botevplovdiv.bg

Младежката селекция на нашата страна ще гони задължителни победи в тези две европейски квалификации от предварителна група "9". Четири кръга преди края на квалификационния цикъл България U21 заема четвърто място във временното класиране с 8 точки и голова разлика 9:8 - актив, натрупан след 2 победи, 2 равенства и 2 загуби. Начело е Франция с 21 точки, следвана от Словения с 10 и Казахстан с 9 т.

В последните си две срещи "трикольорите" гостуват на 12 октомври на Словения и на 16 октомври на Люксембург.

Съгласно регламент , победителят в групата се класира директно за финалите на Euro 2019 догодина в Италия и Сан Марино, а най-добрите четири втори отбори от 9-те квалификационни групи ще играят баражи за още две места във финалния турнир, като се взимат предвид резултатите им само срещу първия, третия, четвъртия и петия отбор в съответната група.

Досега Антонио Вутов има 9 официални мача за младежкия национален отбор на България до 21 г., в които е отбелязал 2 гола. Освен това е записал 10 мача за U19 и 6 за U17, за които също е реализирал по две точни попадения.