© Община Белоградчик

Първенството протече в два поредни дни – лява и дясна ръка, като участие взеха общо 404 състезатели от цялата страна. В спортната надпревара участваха и хора с увреждания.

По време на церемонията по откриването бяха наградени най – силните ръце на Федерацията за 2020 година – Цветан Гашовски в категория „Мъже“, Емилия Стоянова в категория „Хора с увреждания“ и Димитрина Петрова в категория „Жени“. Почетни плакети получиха Община Белоградчик в лицето на кмета Борис Николов и Тодор Бъзински – представител на генералния спонсор на турнира.

Разделението на юношите и девойките е във възрастови групи до 18 години и до 21 години. При мъжете групите са до + 110 кг., а при жените – до 55кг., до 60 кг. и над 60 кг.

Първи места при мъжете заеха Йордан Цонев до 100 кг., Пламен Димитров до 90 кг., Детелин Йончев и Валентин Господинов на 80 и 75 кг., Георги Цветков спечели тежката категория над 110 кг. Първите места при жените взеха Димитрина Петрова и Памела Маринова до 60 кг., Жени Петрова – до 65 кг., а Теодора Кръстева +60 кг. Петър Роглев е победителят в категория Master men. Отборно мъже и жени – първо място – ЦСКА, отборно юноши – „Армспорт” Силистра, отборно хора с увреждания – първото място заеха „Родопи” Кърджали.

Наградният фонд е 10 000 лв., а 5 000лв. се раздават в предметни награди.