Двубоят започна отлично за домакините, които поведоха и поддържаха разлика от 6-7 точки почти до края на първото полувреме, когато допуснаха гостите да се доближат само на една точка. Втората част започна с тройка за тима на Цървена звезда, който за първи път в мача поведе в резултата - 37:39.

Монтанчанки обаче отново си върнаха водачеството и краят на третата четвърт дойде при резултат 54:49. В последната част обаче "звездашите" заиграха още по-агресивно, което изнерви домакините, това се отрази на играта им и те допуснаха серия от грешки (общо 22) и в крайна сметка загубиха.

Американката Тейлър Манюъл завърши с дабъл-дабъл - 13 точки и 12 борби. Христина Иванова бе най-резултатна за Монтана със 17 т. За Цървена звезда Мина Джорджевич бе най-полезна с 12 т. и 12 борби.

Монтана 2003 - Цървена звезда (Белград) 64:68 (22:16, 15:20, 17:13,10:19)

Монтана 2003: Виктория Стойчева, Цветомира Шаренкапова 10, Габриела Костова 2, Димана Макариева-кап. 7, Христина Иванова 17 (Тейлър Манюъл 13, Радостина Димитрова 8, Олга Дубровина 7, Мария Желязкова). Треньор: Стефан Михайлов.

Цървена звезда: Снежана Богичевич 14, Милица Бойович 7, Александра Катанич 8, Мина Джорджевич 12, Милина Мишелич 6 (Ивана Катанич 12, Невена Наумцев 6, Марта Вулович 3, Марияна Зуканович).

Съдии: Боян Круляц, Златко Галиот, Томислав Пърпич.

Зала "Младост" - Монтана: 400 зрители.