През първото полувреме двата отбора не можаха да си отбележат гол. При най-чистото положение за домакините Цветелин Иванов стреля на сантиметри от десния страничен стълб на противниковата врата, а малко преди това вратарят на "червено-черните" Никълъс Петров отрази опасен удар на капитана на гостите Цветелин Горов.

7 минути след почивката лявото крило Паоло Петков (с най-добри изяви в този мач) намери непокрит пред палантерията Александър Лазаров, който с атрактивен изстрел от въздуха откри резултата.

5 минути по-късно Петков овладя коженото кълбо на границата на наказателното поле и с точен удар по земята покачи на 2:0. В 60-ата мин. Тихомир Петровски пресече една лошо изчистена топка от бранител на съперника и подаде на Венислав Митов, който направи преднината на локомотивци класическа.

В 73-ата мин. Паоло Петков изведе Александър Лазаров в коридор, той напредна на скорост и се разписа за 4:0, а секунди преди последния съдийски сигнал на главния рефер Бойчо Бойчев Лазаров оформи своя хеттрик в мача за крайното 5:0 - негов девети гол през сезона.

ОФК Локомотив U17 (Мездра) игра в следния състав: Никълъс Петров (41 мин. Станимир Николовски), Желязко Желязков (67 мин. Християн Ангелов), Михаил Иванов (67 мин. Камен Каменов), Владислав Стефанов (62 мин. Християн Елисейски), Преслав Петков, Никола Цолов, Паоло Петков, Теодор Вишински (кап.), Александър Лазаров, Венислав Митов (62 мин. Иван Кирилов) и Цветелин Иванов (56 мин. Тихомир Петровски); треньор: Стоян Стоянов.

В останалите срещи от кръга се получиха следните резултати: Ботев (Враца) - Първа атомна (Козлодуй) 3:0 и Ботев (Криводол) - Кариана (Ерден) 6:0. Поради участието на монтанчани в турнира за Купата на БФС, двубоят Чавдар 1957 (Бяла Слатина) - Монтана 1921 ще се играе в понеделник, 11 ноември.

Начело в класирането е Ботев (Враца) с 16 точки, пред Локо (Мездра) с 15 т. и Монтана 1921 с 10 т. Врачани и мездренци са с мач по-малко, а монтанчани - с два мача по-малко.

Идната сряда, 13 ноември, ще се играят отложените заради изборите две срещи от VI кръг: Монтана 1921 - ОФК Локомотив и Първа атомна (Козлодуй) - Чавдар 1957 (Бяла Слатина).

До края на есенния полусезон остава да се изиграят и отложените мачове от III кръг: Монтана 1921 - Кариана (Ерден) и Ботев (Криводол) - Ботев (Враца).