Състезателят на СК "Атлет" (Мездра) – Мартин Балабанов, финишира първи в дисциплината 10 000 м при юношите под 20 г. Атлетът пробяга разстоянието за 35:11.53 минути. Второто място зае Кристиян Иванов от "Берое" (Стара Загора) – 35:14.22, а трети се класира Емил Веселов от "Спартак" (Койнаре) с време 35:32.44 минути.

Балканската шампионка на маратон от 2020-а година – Маринела Нинева нямаше проблеми с конкуренцията и застигна почти всички си конкурентки с една или повече обиколки, като финишира за 35:35.18 мин. Девора Аврамова (Берое – Стара Загора) е вицешампионка с 36:47.34 мин. пред Билсерин Сюлейман (Нови Пазар) – 38:34.72 мин. Мездренската представителка - Таня Димитрова, зае четвъртата позиция, с време 38:48.10.

Един от фаворитите в състезанието Исмаил Сенанджи (Евър – Варна), който е шампион на България на полумаратон и маратон не успя да влезе в призовата тройка, а се позиционира на шесто място с 33:02.31 мин.

В състезанието при мъжете участваха 26 бегачи.

Източник: atletikabg.com