След традиционния домакински натиск в началото на срещата, първата по-сериозна възможност за гол се откри пред гостите. Това стана в 15-ата мин., когато голмайсторът на отбора Васил Петровски стреля в гредата. 13 минути след почивката карианци поведоха в резултата чрез Николай Николов, който се разписа за 1:0 с удар от пеналта. Седем минути по-късно нападателят на младите локомотивци Тони Христов излезе сам срещу вратаря, но пропусна да отбележи.

Все пак в 70-ата мин. направилият много силен мач Любослав Валентинов намери непокрит около точката на дузпата Васил Петровски и той възстанови равенството - 1:1, негов четвърти гол през сезона. В добавеното време отново Петровски можеше да донесе трите точки за мездренчани, ударът му обаче премина покрай вратата. Освен Валентинов, отлични изяви в двубоя имаха вратарят Цветомир Николов и бързоногият техничар Росен Крумов.

Юношите младша на Локо (Мездра) играха в следния титулярен състав: Цветомир Николов, Цветомир Тодоров, Славян Бойков, Росен Крумов, Ерик Тронков, Росен Иванов, Милен Иванов, Кристиян Кирилов (кап.), Любослав Валентинов, Кристиян Илиев и Васил Петровски. След антракта като резерви влязоха Паоло Петков и Тони Христов.

Резултатите в останалите две срещи от кръга: Ботев (Криводол) - Ботев (Враца) 0:13 и Ком (Берковица) - Чавдар 1957 (Бяла Слатина) 4:0.

Начело в класирането, два кръга преди края на есенния полусезон, е Ботев (Враца) с актив от 19 т., следвани от Чавдар 1957 (Бяла Слатина) с 13 т. и Ком (Берковица) с 11 т. "Младшата” на ОФК Локомотив заема шесто място с 6 точки, като мездренчани имат мач по-малко.

В следващия кръг U17 на Локо (Мездра) гостува на Чавдар 1957 (Бяла Слатина). Двубоят е в петък, 17 ноември, от 15:00 часа.