Голмайсторът на отбора Васил Петровски изведе локомотивци напред в резултата още в 5-ата мин. на мача. Десет минути по-късно Кристиян Илиев покачи на 0:2, а в 60-ата мин. влезлият като резерва след почивката Тони Христов направи преднината на гостите класическа - 0:3. Междувременно в края на първото полувреме Росен Крумов пропусна да вкара дузпа. Почетното попадение за домакините реализира Георги Николов 5 минути преди края на срещата от 11-метров наказателен удар, отсъден за игра в ръка в пеналта на Славян Бойков.

Юношите младша на Локо (Мездра) играха в състав: Цветомир Николов, Веселин Цендов, Славян Бойков, Петър Петков, Кристиян Кирилов (кап.), Росен Крумов, Росен Иванов, Милен Иванов, Любослав Валентинов, Васил Петровски и Кристиян Илиев. През второто полувреме на терена влязоха Георги Иванов, Цветомир Тодоров и Тони Христов.

В останалите две срещи от кръга Ботев (Враца) победи Чавдар 1957 (Бяла Слатина) с 2:0, а Първа атомна (Козлодуй) се наложи над Кариана (Ерден) с 4:1. Ком (Берковица) по програма почиваше.

Начело във временното класиране са юношите на Ботев (Враца) с 10 точки от 4 мача, следвани от Чавдар 1957 (Бяла Слатина) със същия точков актив, но с по-лоша голова разлика и с мач повече. Трето-пето място делят Първа атомна (Козлодуй), Ком (Берковица) и Локо (Мездра) с по 5 т.

В следващия кръг ОФК Локомотив U17 почива, след което гостува на Ком (Берковица).

Междувременно децата на Локо (Мездра) загубиха като домакини от Ботев (Враца) с 2:7 в среща от 5-ия кръг на първенството в Зона "Враца" при U15. В останалите двубои се получиха следните резултати: Чавдар 1957 (Бяла Слатина) - Първа атомна (Козлодуй) 1:2, Дунав 2016 (Селановци) - Кариана (Ерден) 3:2 и Любимец (Търнава) - Септември 98 (Гложене) 10:0. Скала 2015 (Оселна) и Торпедо 2004 (Борован) по програма почиваха.

Едноличен лидер в таблицата е Ботев U15 (Враца) с пълен актив от 15 точки. Второ-четвърто място делят Любимец (Търнава), Дунав 2016 (Селановци) и ОФК Локомотив (Мездра) с по 9 т., като селановчани са с два мача по-малко.

В следващия кръг детският отбор на Локо (Мз) гостува на Септември 98 (Гложене). Двубоят е в събота, 28 октомври, от 10:30 часа.