В полумаратона при мъжете, в който взеха участие 104-ма атлети от България, Румъния, Македония, Франция, Италия, Испания и САЩ, първото място си поделиха Йоло Николов и Шабан Мустафа (Шампион - Сунгурларе). Двамата финишираха заедно, хванати за ръце, преодолявайки 21-километровата дистанция за 1.11:23 ч. Трети завърши Ивайло Каменаров (Локомотив - Русе) с време 1.14:03 ч.

В същата дисциплина при жените за трета поредна година победи Милица Мирчева, която в момента следва във Florida State University, САЩ. Родената в Добрич участничка на Олимпиадата в Рио бе най-бърза в дамския полумаратон в конкуренцията на 29 състезателки от България, Украйна, Румъния, Македония, Германия, Франция и Испания. Милица пробяга дистанцията за 1.20:22 ч.

Нейни подгласнички станаха миналогодишната шампионка в маратона и в спортното ходене Радосвета Симеонова (Добруджа 99 - Добрич) с 1.20:46 ч. и бившата шампионка в маратона Анита Кръстева (Берое - Стара Загора) с 1.30:05 ч.

В маратона при мъжете се наложи кениецът Аугустос Кипроно, който пробега класическата дистанция от 42.195 км за 2.30:04 ч. Титлата при жените грабна националната шампионка в спортното ходене за девойки старша възраст Габриела Красимирова (Добруджа 99 - Добрич) с постижение 3.09:02 ч.