Валентин Пешунов

В среща от предварителна група “А” Мездра 98 победи Крета с 4:1 и се класира за четвъртфиналите на турнира. След едно безплодно първо полувреме столичанинът Александър Иванов-Комара отри резултата две минути след почивката. Седем минути по-късно Борис Тончев покачи на 2:0, а в 36-ата мин. Валдемар Стоянов направи преднината на мездренци класическа.

Секунди по-сетне кретчани стигнаха до почетно попадение чрез Иво Асенов, а крайното 4:1 оформи отново Валдемар Стоянов секунди преди последния съдийски сигнал. С добро включване в отбора на домакините се отличи ветеранът Валентин Пешунов-Вальока, който пристигна специално за турнира от Лион, Франция.

Начело в класирането в групата са Манастирище 2000 и Мездра 98 с по 6 точки, следвани от Млади надежди и Крета без спечелена точка. Така последната среща между Мездра 98 и Манастирище 2000, която е в четвъртък, ще има само протоколен характер.

В другия мач снощи Феърплей (Мездра) и Сборная (Враца) завършиха наравно - 3:3, в драматичен двубой от предварителна група “B”, което се оказа достатъчно врачани да продължат напред. Феърплей поведоха с 2:0 след попадения на голмайстора на Искър (Роман) Теодор Лазаров във 2-ата и 5-ата мин. на срещата. След това Сборная изравни - 2:2, чрез Красимир Каменов-Бастен в 12-ата и юношата на Ботев (Враца) Симеон Гачовски в 31-ата мин. Последва трети гол на Теодор Лазаров - този път от дузпа, две минути преди края на мача, с който Феърплей отново излезе напред - 3:2. В последната минута обаче врачани стигнаха до равенството чрез Цветан Лазаров-Елвиса, който изпълни точно 11-метров наказателен удар за 3:3.

По този начин крайното класиране в групата доби следния вид: ЛИВ - 4 точки, Сборная - 2 т. и Феърплей - 1 т.

Тази вечер са последните срещи в предварителна група "C" SEBN-BG (Мездра) - Арт Техно Груп (София) и Крета - Млади надежди от група "А", които вече са без значение.

Жребият за четвъртфиналите ще бъде изтеглен в четвъртък, когато с двубоя Мездра 98 - Манастирище 2000 приключва груповата фаза на турнира.