"На мен лично ми поставиха такова условие, че ако платя в евро, ще ми върнат в евро, ако платя в левове, ще ми върнат в левове, което е абсолютно недопустимо от страна на закона. Ако установим на място еврова наличност, пък той не желае да връща, тук вече са на ход органите, съответно НАП и КЗП“, каза Иванов.
Той призова търговците да следват добрите практики.
"Нека да положим малко усилия във всичките си практики да не следваме негативното. Има такива, но тук трябва да се благодари на всички, които съвсем коректно се запасиха с евро, изпълниха изискванията на закона и работят по един доста добър начин. Аз мисля, че търговската логика говори, че сега е момент, когато имаш по-добра репутация, можеш да реализираш по-добри резултати“, каза той.
Според него там, където има случаи на рязко повишаване на цените, клиентите могат да изберат да не потребяват, а да поощрят тези бизнеси, които са коректни.
"Повярвайте тези, които са както трябва, са доста повече, просто тези, които не са както трябва, са доста по-шумни“, каза той.
Относно единични случаи на търговци, които заявяват, че ще си продължат да работят в левове и след 1 февруари тази година, Иванов подчерта, че в такъв случай ще видят цялата строгост на закона.
"Не е редно да се призовава за неспазване на закона“, каза той. /БТА
