Домакините видимо отстъпваха по всички компоненти от играта на своя съперник и само във втория гейм успяха да го затруднят. В него монтанчани подържаха преднина с 2-3 точки почти до края и бяха на две точки да го затворят и изравнят резултата. Гостите обаче направиха силна серия, стигнаха до 23-23 и след това не бе проблем да спечелят с 26:24. В третата част вече и психологическото предимство вече бе на страната на чехите.

Украинският диагонал Виталий Бондар бе най-резултатен за Монтана с 11 точки (58 процента в атака), 192-сантиметровият финландец Анти Пойкела завърши мача с 10 т. Давид Конечни се отличи с 18 точки (1 ас и 3 блокади) за Кладно, с които стана топ-реализатор на двубоя. Срещата-реванш, която се очертава да е протоколна, е следващия вторник, 13 ноември, от 19 часа българско време.

Монтана Кладно 0:3 (18:25, 24:25, 19:25)

Монтана: Иван Латунов 6, Виталий Бондар 11, Анти Пойкела 10, Сергей Андриевский 2, Борис Наков, Мартин Пенев-кап. 1 (Златко Кьосев 8, Иван Дамянов 3, Стефан Чавдаров 2, Валентин Благинов, Кристиян Петров-либеро, Добромир Димитров-либеро). Треньор: Даниел Пеев.

Кладно: Адам Зашичек 7, Милош Вемич 7, Филип Хабр 13, Томаш Хиски-кап. 8, Владимир Соботка 8, Давид Конечни 18 (Милан Моник-либеро). Треньор: Милан Фортуник.

Съдии: Марцин Хербик, Василеиос Василеиадис.

Зала: „Младост”-600 зрители.