Гостите излязоха напред в резултата в 11-та мин. чрез Веселин Троянов, който се оказа на точното място при избитата от вратаря Росен Кирчев-Шамара топка. Мартин Пламенов засече центриране отляво на Деян Детелинов и възстанови равенството в 16-та мин. Малко след това Симеонов и Анжелов си размениха удари и поеха преждевременно към съблекалнята.

В последната минута на първото полувреме Троянов вкара с глава и Пъстрина отново поведе.

Отново Троянов можеше да убие интригата в мача в 47-та мин., но изпусна да отбележи сам срещу вратаря. В 54-та мин. Деян Детелинов напредна отляво и с удар в близкия ъгъл изненада стража на гостите Стефан Аврамов-Лидъла за 2:2.

В 72-та мин. Вихър стигна до пълен обрат. Появилият се в игра след почивката ветеран Александър Александрво-Вош с пас от 30 метра изведе Кристиян Методиев-Пато в пеналта и той сложи точка на спора.