Лиляна Георгиева (Актив 2013 – Пловдив) бяга с националната рекордьорка на дългите бягания (от 10 000 м до маратон) Милица Мирчева и балканската шампионка на маратон Маринела Нинева и ги победи с 4:27.20. Трите бягаха заедно в началото, но Георгиева постепенно се откъсна от тях, а Милица направи разлика на Маринела. Така трите финишираха с шест секунди разлика по между си: Мирчева завърши втора за 4:33.39, а Нинева трета за 4:40.31. Общо седем жени слезнаха под 5 минути.

При мъжете шампионът от 2023-а Иван Минков Иванов (Юниверсал – София) бе в основната група, докато Мартин Балабанов (Атлет – Мездра) се откъсна напред във втората половина от разстоянието. Мартин спечели златото с 3:55.55. Иванов показа харатерния си силен финален спринт и се добра до второто място с 3:58.49, въпреки натиска от Евгени Попов (Мисиониос – Търговище) – 3:58.98, който бе третия на почетната стълбичка.

В бяганията за излъчване на шампионите на 3000 м стипълчейз Стоян Владков (Етър Атлетик – Велико Търново) взе първата си титла в тази дисциплина с 9:34.16 пред Павел Здравков (Атлетик 90 – Луковит) – 9:37.86 и Валентин Вълканов (Тангра – Варна) – 9:49.43.

Фаворитката Силвия Георгиева (Актив 2013 – Пловдив) бе далеч пред другите на стипълчейза с 11:06.10. Девойката Аника Атанасова (Средногорски атлет – Пирдоп) е втора с 11:27.74, а третото място бе за Наталия Кременска (Евър – Варна) – 12:08.00.

Шампиони на овчарски скок станаха Алекс Любенов (СКЛА Добрич) с 5.00 м и Ния Гергова (ЦСКА) – 3.00 м.

Снимки: Николай Делибозов и Васил Живков