Срещата се игра днес от 14:00 ч в Ботевград. Двубоят започна равностойно в не особено бързо темпо. В първите десетина минути по-активни бяха домакините, но не успяха да застрашат вратата на „червено-черните”, пазена от новото попълнение Ивайло Василев. В средата полувремето прехвръкнаха искри между играчите от двата отбора и наставникът на гостите влезе на терена да поиска обяснение от съдията. След утихване на страстите играта бе подновена, а двама от противниковите състави получиха официално предупреждение. Така при разменени атаки, но без попадения завърши първата част.

Головото шоу започна през втората част, когато в рамките на 8 минути реферът даде две дузпи за домакините – в 60 и в 68. Така Балкан поведе с 2:0, което сякаш ужили локомотивци и те вдигнаха оборотите. Последваха няколко бързи атаки по дясното крило и в 75 м. защитник на Балкан бе принуден да фаулира нахлуващия В. Иванов в наказателното поле. Съдията посочи за трети път бялата точка, но този път в полза на „железничарите”. С точен удар Николай Ганчев направи безпомощен вратаря и намали резултата.

Само 3 мин.по- късно, след бърза контра отдясно, Ваньо Иванов изравни. След изравняването локомотивци заиграха със самочувствие, атаките им станаха все по-опасни. Така след поредната бърза контра, играч в „червено-черно” отново бе повален в наказателното поле. Дадената четвърта дузпа бе реализирана от Н. Ганчев, който оформи крайния резултат 2:3.

Припомняме, че на 28 януари, Локомотив победи с с 4:0 отбора на Надежда (Доброславци). Последната контрола за „железничарите” с „Витоша“ (Бистрица)" на 11 февруари на стадион „Локомотив”