Водач, управлявал лек автомобил след употреба на наркотични вещества, е задържан в РУ Берковица. На 08.03.2025 г., около 22,20 ч. на ул. "Хаджи Петър Хаджиилиев" в гр. Берковица служители от районното полицейско управление спрели за проверка лек автомобил "Дачия Логан", управляван от 39-годишен местен жител.

Проба с дръг тест показа, че водачът шофира под въздействието на амфетамин. При извършения оглед на местопроизшествието от дежурна оперативна група, на пътното платно до лекия автомобил било намерено и иззето полиетиленово пликче, с тегло от 2,48 грама, съдържащо бяло прахообразно вещество, което при направения полеви тест реагирало на амфетамин.

С полицейска заповед водачът е задържан до 24 часа в РУ Берковица. Лекият автомобил не е иззет, тъй като е собственост на друг жител. По случая са образувани досъдебни производства.

На 08.03.2025 г. около 22,10 ч. след възникнало ПТП с материални щети в с. Сталийска махала, общ. Лом, служители от РУ Лом извършили проверка на лек автомобил "Волво В40", управляван от 43-годишния му собственик от същото село.

Направената проба на водача с дрегер отчела 2,15 промила алкохол в издишания от него въздух.

Лекият автомобил е иззет от органите на МВР. На нарушителя е съставен акт по Закона за движение по пътищата и е задържан до 24 часа в РУ Лом.

По случая е извършен оглед и образувано бързо производство.